Začetki Mladinske gledališke skupine segajo v mesec december leta 2015, ko se je med igralci lutkovne skupine razvila ideja, da bi se poizkusili tudi v oderskem igranju gledaliških iger.

Za poizkusno igro, pri kateri se je skupini pridružilo tudi nekaj novih članov, se je izbrala igra Menjava na vrhu, ki je premiero doživela 2. decembra na prireditvi Miklavževanje v Čemšeniku v dvorani Prosvetnega društva Čemšenik. Izvedla se je tudi ponovitev igre in sicer 18.decembra 2015 v domu Sv.Jurija na Izlakah.

Januarja 2016 je skupina začela z vajami za novo igro Kekec pri kateri je nastopalo 21 igralcev. Premiera je bila izvedena marca 2016 v sklopu prireditve od Materinskem dnevu, izvedlo se je pa tudi nekaj ponovitev.

Ker so igralci kar prihajali in prihajali, je čemšeniški oder ‘postal premajhen’ za toliko igralcev hkrati, tako da se je odločilo, da se ustanovi Mladinska gledališka skupina v kateri so igralci od 14 do 20 let in Lutkovna skupina v kateri so igralci od 8 do 14 let.

V letu 2017 so se začele prve vaje za novo gledališko igro Gruntarska pečenka.